Borsa Haberleri

Chemours Beklentilerin Altında Gelen Öngörüsüyle Düşüşte

November 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Chemours Beklentilerin Altında Gelen Öngörüsüyle Düşüşte

Chemours (CC), hayal kırıklığına neden olan bir bilanço sonrası tahmini açıklamasının ardından değer kaybederek gün içi işlemlerde yaklaşık 2% düştü. Yatırımcılara yönelik bir sunumda, sonuçların mevcut durumda 2022 yılına ait düzeltilmiş FVAÖK tahmininin alt sınırı olan 1,40-1,45 milyar doların “biraz altında” kaldığı belirtildi.

Kimya şirketi bu durumdan, özellikle Avrupa ve Asya’da yaşanan ve titanyum dioksit talebini daraltan ekonomik belirsizliği sorumlu tuttu. Şirket ayrıca “faaliyetleri 2023 ve sonrasına daha iyi hazırlamak adına stratejik maliyet aksiyonları aldığını” da ekledi.

Chemours Beklentilerin Altında Gelen Öngörüsüyle Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha