Borsa Haberleri

ChatGPT Yapay Zeka için Kırılım Noktası mı? Gözler Nvidia Hisselerinde

December 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
ChatGPT Yapay Zeka için Kırılım Noktası mı? Gözler Nvidia Hisselerinde

Nvidia (NVDA) hisseleri açılış öncesi işlemlerde 5%’ten fazla yükselirken, yatırım kurumu Citi yeni ChatGPT robotunun yapay zeka konusunda “Pokemon Go” etkisi yapıp yapamayacağını merak ediyor.

● Nvidia (NVDA) için “AL” tavsiyesinde bulunarak 210 dolar fiyat hedefi belirleyen analist Atif Malik, ChatGPT’nin “bir sonraki müthiş veri merkezi yapay zeka uygulaması” ve Nvidia için anlamlı bir itici güç olup olmadığının yatırımcılar tarafından merak edildiğini belirtti.

● Bu konuda yorum yapmak için henüz çok erken olduğunu kabul eden analist, ChatGPT robotunun dil modelinin yine de “kayda değer bir ilerleme” olduğunu kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Malik, “175B parametreleri içeren veya önceki GPT-2 modelinden 100 kat daha büyük olan GPT-3 dil modelindeki karmaşıklığın, doğal dilde konuşma/metin tamamlama açısından önemli bir atılım olduğuna ve aramalar da dahil olmak üzere birçok uygulamada katkı sağlayabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Bazı yatırımcılar, ChatGPT’nin Google (GOOGL) arama segmenti üzerinde önemli bir etkisinin olup olmayacağını merak ediyor.

● Analist, yapay zeka destekli iş yükü kabulünün hâlâ “ilk aşamalarda” olduğunu ve ilerleyen tek unsurun model karmaşıklığı olarak görüldüğünü ekledi.

● Arizona fabrikası 2024’te tam kapasite ile çalışmaya başladığında Taiwan Semiconductor (TSM)’ın ilk müşterileri Apple (AAPL) ve Nvidia (NVDA) olacak.

ChatGPT Yapay Zeka için Kırılım Noktası mı? Gözler Nvidia Hisselerinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha