Borsa Haberleri

ChatGPT, Artık Platforma Kayıt Gerektirmeden Kullanılabilecek

Nisan 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
ChatGPT, Artık Platforma Kayıt Gerektirmeden Kullanılabilecek

Microsoft (MSFT) destekli OpenAI, kullanıcıların artık ücretsiz olarak kullanabilecekleri ChatGPT üretici yapay zekâ sohbet robotu platformuna kaydolmalarına gerek kalmadan erişmelerine izin vermeye başlayacağını duyurdu.

2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesiyle üretici yapay zekâ patlamasının fitilini yakan ChatGPT, insan konuşmalarını taklit edebiliyor ve uzun metinlerin özetlerini oluşturma, şiir yazma ve hatta temalı bir parti için fikir üretme gibi görevleri yerine getirebiliyor.

San Francisco merkezli şirket, “yapay zekâyı yeteneklerini merak eden herkes için erişilebilir kılmak” amacıyla bu özelliği kademeli olarak kullanıma sunacağını söyledi.

Veri analiz şirketi Similarweb’e göre, en hızlı büyüyen kullanıcı tabanı rekorunu kıran popüler hizmet, trafiğinin 1,8 milyar web ziyaretiyle zirveye ulaştığı Mayıs 2023’ten bu yana büyümesinin yavaşladığını gördü.

OpenAI, ChatGPT’ye kaydolmadan erişen kullanıcılar için daha geniş bir kategori yelpazesinde girdi taleplerini engelleme gibi ek içerik korumaları getirdiğini söyledi ancak bu kategorileri belirtmedi.

İnternete doğrudan erişimi olmayan ChatGPT’nin ücretsiz sürümünün yanı sıra OpenAI, bireyler, ekip kullanıcıları ve işletmeler için ücretli sürümler de sunuyor.

Şirket ayrıca, geniş dil modellerini geliştirmeye yardımcı olmak için kullanıcılar tarafından sağlanan içeriği kullanabileceğini ancak kullanıcıların bu özelliği kapatabileceğini söyledi.

Bu hamle, milyarder girişimci Elon Musk’ın OpenAI ve CEO’su Sam Altman’a dava açarak, girişimin kâr amacıyla değil insanlığın yararına yapay zekâ geliştirme misyonunu terk ettiklerini söylemesinden yaklaşık bir ay sonra geldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti