Borsa Haberleri

ChatGPT Artık İnternette Eş Zamanlı Arama Yapabilecek

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ChatGPT Artık İnternette Eş Zamanlı Arama Yapabilecek

OpenAI, ChatGPT’nin artık sorulara doğrudan bağlantılarla güncel ve yetkili bilgiler sağlamak için internette arama yapabileceğini ve artık arama sonuçlarının Eylül 2021’den önceki verilerle sınırlı olmadığını söyledi.

OpenAI’ın eskiden Twitter olarak bilinen X hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarama özelliği bugün Plus ve Enterprise kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve yakında tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişleteceğiz. Etkinleştirmek için GPT-4 altındaki seçicide Bing ile Gözat’ı seçin.” denildi.

Bu haftanın başlarında, Microsoft (MSFT) destekli OpenAI, üretici yapay zekâ sohbet robotunun artık konuşulan kelimeleri “görebildiği, duyabildiği ve konuşabildiği” bir güncelleme duyurmuştu.

Üretici yapay zekâ hizmetleri, ChatGPT’nin geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana dünyayı kasıp kavuruyor. Similarweb’in bir raporuna göre ChatGPT, Microsoft’un Bing arama motorunun 1,2 milyar ziyaretine kıyasla, ağustos ayında dünya çapında 1,4 milyar ziyaret alarak dünyanın en büyük internet siteleri arasında yer almaya devam ediyor.

Bu ayın başlarında Alphabet’in (GOOGL) birimi Google, sohbet robotu Bard için yeni özellikler sunarak, yapay zekâ hizmetinin artık kullanıcının Google uygulamalarına ve hizmetlerine bağlanabileceğini duyurdu.

Dün de Meta Platforms (META), Connect geliştirici konferansında Instagram’da yapay zekâ ile görüntü düzenleme ve Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger için yeni sohbet çubukları da dahil olmak üzere yeni üretici yapay zekâ araçlarını tanıttı. 

Şirket ayrıca kendi yapay zekâ sohbet robotu üzerinde de çalışıyor ve Microsoft’un Bing tarayıcısı aracılığıyla güncel gerçek zamanlı intenet bilgileri sunmak için Microsoft ile birlikte çalışıyor.

ChatGPT Artık İnternette Eş Zamanlı Arama Yapabilecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha