Borsa Haberleri

Charles Schwab’ın Gelirleri 2. Çeyrekte Düşse de Beklentileri Aştı

Temmuz 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Charles Schwab’ın Gelirleri 2. Çeyrekte Düşse de Beklentileri Aştı

Charles Schwab’ın (SCHW) ikinci çeyrek net kârı bir önceki yılın aynı dönemindeki 1,8 milyar dolardan 28%’lik bir düşüşle 1,3 milyar dolara geriledi.

Şirketin net gelirleri yıllık 9% düşüşle 4,66 milyar dolara düşse de bu rakam yine de analistler beklentilerinin üzerinde geldi. Ayrıca şirket, analist konsensüsünün üzerinde, 75 sentlik düzeltilmiş hisse başına kâr açıkladı. Analistler hisse başına kârın 71 sent ve gelirin 4,61 milyar dolar olmasını bekliyordu.

Charles Schwab’ın banka mevduatlarındaki düşüş devam etti ve ilk çeyrekteki 326 milyar dolardan ikinci çeyrekte 304 milyar dolara, bir önceki yıla göre de 442 milyar dolara geriledi.

CFO Peter Crawford, şirketin gelirlerindeki düşüşün esas olarak Charles Schwab’ın nakit tasnifini telafi etmek için ek fonlamaya olan bağımlılığının artmasından kaynaklandığını söyledi.

Şirket hisseleri, açılış öncesinde 0,20%’nin üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s