Borsa Haberleri

Charles Schwab Lideri 9,5 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

May 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Charles Schwab Lideri 9,5 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

ABD’li finansal hizmetler devi Charles Schwab’ın (SCHW) Eş Yönetim Kurulu Başkanı Charles R. Schwab, 14 ve 15 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde 9,5 milyon dolar değerinde toplam 123 bin 425 adet hisse sattı.  

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Schwab’ın yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Red Rock Resorts’un (RRR) Başkan Yardımcısı Lorenzo J. Fertitta, 13 Mayıs’ta 800 bin adet hisse karşılığında toplam 40,3 milyon dolar ödedi. 

🎯 Akamai Technologies (AKAM) CEO’su Thomson Leighton, 14 Mayıs’ta 22 bin adet hisseyi 2 milyon dolara satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Samsara (IOT) CEO’su Sanjit Biswas, 14 ve 15 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde 3,8 milyon dolar karşılığında toplam 168 bin 56 adet hisse sattı.

🎯 CrowdStrike (CRWD) CFO’su Burt W. Podbere, 14 ve 15 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde 24 bin adet hissesini toplam 8 milyon dolara elden çıkardı. 

🎯 Marvell Technologies (MRVL) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Matthew Murphy, 15 Mayıs’ta 2 milyon dolar karşılığında 30 bin hisse sattı.

🎯 Tyler Technologies (TYL) Yönetim Kurulu Başkanı John Marr, 14 ve 15 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde 12 bin hissesini 5,8 milyon dolara sattı. 

🎯 Qualcomm (QCOM) CEO ve Başkanı Cristiano R. Amon, 15 Mayıs’ta 1,5 milyon dolara 8 bin 100 hisse sattı. 

Charles Schwab Lideri 9,5 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz