Borsa Haberleri

Charles Schwab 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Karşılayamadı

October 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Charles Schwab 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Karşılayamadı

Charles Schwab (SCHW), kâr beklentilerini aştığı ancak gelirde aynı performansı gösteremediği üçüncü çeyrek bilançosunun ardından piyasa öncesi işlemlerde 1,5% düşerek beş ayın en düşük seviyesine geriledi. 

Şirketin net kârı bir önceki yılın aynı dönemindeki 1,88 milyar dolar ya da hisse başına 0,99 dolardan bu yılın üçüncü çeyreğinde 1,02 milyar dolara ya da hisse başına 0,56 dolara düştü. 

Yinelenmeyen kalemler hariç tutulduğunda, 0,77 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kâr, 0,74 dolarlık FactSet konsensüsünü aştı. Şirket gelirleri 16,3% düşüşle 4,6 milyar dolara geriledi ve beklentilerin altında kaldı. 

Bu dönemde Charles Schwab’ın net faiz geliri 23,5% düşüşle 2,237 milyar dolara gerileyerek 2,218 milyar dolarlık konsensüsünü aşarken, varlık yönetimi ve idare ücreti geliri 16,9% artışla beklentilere paralel olarak 1,224 milyar dolara yükseldi.

Charles Schwab 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Karşılayamadı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch