Borsa Haberleri

Charles Schwab, 2,5 Milyar Dolar Değerinde Öncelikli Tahvil Satacak

May 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Charles Schwab, 2,5 Milyar Dolar Değerinde Öncelikli Tahvil Satacak

Charles Schwab’ın (SCHW) 2,5 milyar dolar değerinde öncelikli tahvil (borç senedi) satmaya hazırlandığı iddia edildi. 

Öncelikli tahvil nedir? Bir kuruluşun iflas etmesi durumunda diğer borçlarından önce ödemesi gereken tahvillere öncelikli tahvil denir. Bu da öncelikli tahvilleri diğer tahvillerden daha güvenilir kılıyor. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) sunduğu belgelerde şirket, 2029 ve 2034 vadeli öncelikli tahvil satışından elde edeceği geliri “alt kuruluşlarına yatırımlar ve büyümeyi desteklemek için genel kurumsal amaçlar için” kullanacak. 

Charles Schwab, 2,5 Milyar Dolar Değerinde Öncelikli Tahvil Satacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha