Borsa Haberleri

CEO Değişimiyle Hain Celestial 11% Değer Kaybetti

November 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
CEO Değişimiyle Hain Celestial 11% Değer Kaybetti

Yatırımcılar, önemli bir liderlik değişikliğine dair haberlerin etkisiyle Hain Celestial Group (HAIN) hisselerinden hızla çıkış yaptı. Hisse 11% düşüş kaydetti.

Organik ve doğal gıda ürünleri üreticisinden yapılan açıklamada, Wendy Davidson’un CEO’luk görevini Mark Schiller’den devralacağı ve eski CEO’nun icrada görevi olmayan bir yönetici pozisyonunda kalacağı bildirildi.

HAIN, bu haberler üzerine 2,29 dolarlık düşüşle seansı 18,35 dolardan kapattı. Bu düşüş ay başında açıklanan kazançları tersine döndürürken hissenin 3 Kasım’dan bu yana en düşük kapanışı yapmasına neden oldu.

Genel olarak bakıldığında hisse senedi 2022’de yaklaşık 57% düşüş kaydetse de 52 haftanın en düşük seviyesi olan 15,23 doların bir hayli üzerinde.

CEO Değişimiyle Hain Celestial 11% Değer Kaybetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha