BIST Şirket Haberleri

Çemtaş 395% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Çemtaş 395% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?
Google News Icon Takip Et

Çemtaş Çelik Makina (CEMTS) şirket sermayesini 100.975.680 TL’den 395% oranında bedelsiz olarak 500.000.000 TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Çemtaş hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 395% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 495 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

CEMTS güncel fiyatından bölünmesiyle birlikte (30 Mayıs 2023 – 45,04 TL) düzeltilmiş pay fiyatı olan 9,09 TL’den işlem görecek.

Çemtaş Çelik Makina Bedelsiz Sermaye Artırım Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Çemtaş Çelik Makina’nın bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 18 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklanma yapan şirket bölünme tarihini 31 Mayıs 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Çemtaş Çelik Makina (CEMTS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı