BIST Şirket Haberleri

Çelebi Havacılık, DG AutoCheck Sistemini Kullanıma Alıyor

September 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Çelebi Havacılık, DG AutoCheck Sistemini Kullanıma Alıyor

Çelebi Havacılık, 65 yıllık tecrübesiyle 3 kıta, 5 ülke ve 40’tan fazla istasyonda hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketi olan Çelebi, sektörde liderliğini korumak adına inovasyon ve teknoloji yatırımına ağırlık veriyor.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı: Zorluklar ve Çözümleri 🚧

Tehlikeli madde içeren kargoların taşınması, bilindiği üzere karmaşık ve zaman alan bir süreçtir. Bu süreçte, taşınan kargoların Gönderilerin Tehlikeli Mallar Beyannamesi (DGD) ile IATA’nın Tehlikeli Mallar Yönetmeliği’ne (DGR) uygun şekilde kontrolü ve kabulü büyük önem taşımaktadır. Kontrol ve kabul süreçleri doğru yapılmazsa, uçuş ve çalışan emniyetiyle müşteri memnuniyeti tehlikeye girebilir ve mali yükümlülük oluşabilir. Diğer yandan havayolu ve ülke farklılıkları da bu süreci daha karmaşık ve hata riski yüksek hale getirebilmektedir.

DG AutoCheck Sistemi: Güvenli ve Verimli Operasyonlar 🛃

DG AutoCheck sistemi, tehlikeli madde içeren kargoların kabul süreçlerinde oluşabilecek hataları engellemeye yönelik olarak tasarlanmıştır ve en yüksek düzeyde güvenlik sağlamayı hedefler. Bu sistem sayesinde, manuel tutulan kontrol kayıtları elektronik verilere dönüştürülerek belge kontrolleri otomatik olarak gerçekleştirilir. Bu da operasyonel verimliliği artırarak hizmet mükemmelliği taahhüdünü yerine getirir.

Çelebi ve IATA İş Birliği 🌐

Çelebi Havacılık, IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) geliştirdiği DG AutoCheck sistemini kullanarak emniyet ve operasyonel verimliliği artırmayı amaçlamaktadır. Bu sistemle, Çelebi Havacılık, yer hizmetlerinde mükemmellik taahhüdünü sürdürmekte ve sektördeki liderliğini pekiştirmektedir.

Çelebi Havacılık, DG AutoCheck Sistemini Kullanıma Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu