Borsa Haberleri

“Cazip Bir Kısa Süreli Alım Fırsatı” – DA Davidson

March 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
“Cazip Bir Kısa Süreli Alım Fırsatı” – DA Davidson

FinTech ile ilgili açığa satış raporunun açıklanmasının ardından Block (SQ) hisseleri dün öğleden sonraki işlemlerde 4,5% yükseldi ve böylece son 5 günde yalnızca ikinci kez yeşil alanda kapanış yaptı.

● Hindenburg Research’ün açığa satış raporunun yayımlandığı 23 Mart’ta Block (SQ) hisselerinin 15% değer kaybettiğini hatırlıyoruz.

● 28 Mart’taki kapanış sonrasında hissenin “AL” notunu yineleyen DA Davidson analisti Christopher Brendler, hisse fiyatının tüm zamanların en düşük seviyesine gerilemesini “cazip bir kısa süreli alım fırsatı” olarak nitelendirdi.

● DA Davidson’ın analizinde, Hindenburg tarafından açıklanan verilerin “piyasadaki tepkinin işaret ettiğinden çok daha zayıf” olduğu ileri sürüldü.

● Analist, Block (SQ)’un Square Seller işletmesi dolandırıcılıkla mücadelede kaydettiği başarıyla tanındığından, dolandırıcılık iddialarının “aşırı abartılı” olduğuna inanıyor. Brendler, “Cash App kuşkusuz farklı bir işletme, ancak Square Seller sınıfının en iyisi iken yıllar sonra kurulan Cash App’in dolandırıcılık konusunda umursamaz davranacağına inanmak güç.” ifadelerini kullandı.

“Cazip Bir Kısa Süreli Alım Fırsatı” - DA Davidson

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha