Borsa Haberleri

Cathie Wood’un Yeni Gözdesi UiPath mı?

June 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Cathie Wood’un Yeni Gözdesi UiPath mı?

Ünlü yatırımcı Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest’te teknoloji, öne çıkan bir sektör. Wood’un şimdiye kadarki en büyük bahisleri, sektörde sık sık görülen dalgalanmalara rağmen her zaman yıkıcı teknolojilere odaklandı. 

Wood’un en son yatırımı, robotik alanında olmak üzere otomasyon teknolojisine odaklanan bir şirket olan UiPath (PATH) oldu. Wood’un Autonomous Tech and Robotics ETF’i, 2 milyon dolardan daha yüksek bir değere sahip 141 bin 910 UiPath hissesi satın aldı. 

Geçtiğimiz haftalarda 23.290 Nvidia (NVDA) hissesi sattığı için gündeme gelen ETF ayrıca, bir diğer robotik ve otomasyon şirketi olan Teradyne’dan (TER) yaklaşık yedi milyon dolar değerinde hisseyi portföyüne kattı. 

Cathie Wood’un Yeni Gözdesi UiPath mı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street