Borsa Haberleri

Cathie Wood’un “AL” Dediği Hisseler!

September 21, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Cathie Wood’un “AL” Dediği Hisseler!

ARK Investment Management’ın kurucusu ve yöneticisi Cathie Wood, 2022’nin ikinci çeyreğinin sonunda 17 milyar dolara ulaşan bir öz sermaye portföyünü yönetiyor. Önde gelen bir teknoloji yatırımcısı olan Wood, mevcut makroekonomik koşullarda her ne kadar değer kaybetmiş olsa da Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) ve Alphabet (GOOGL) gibi şirketlerin yatırımcılarına kazanç sağlayacağını düşünüyor.

Beklenenden daha yüksek açıklanan ağustos ayı enflasyon rakamlarının ardından borsalarda büyük ölçekli kitlesel satışlar gerçekleşti. Cathie Wood ise enflasyon verilerinin şok etkisi yarattığı anlarda önde gelen 27 büyüme hissesini paylaşarak âdeta krizi fırsata çevirdi. 

Öte yandan, Wood’un amiral gemisi ARK Innovation ETF’de FED’in faiz artırımlarının ardından 57% değer kaybı oldu. Cathie Wood, bugün beklenen faiz artışlarından dolayı endişelenen müşterilerini sakinleştirmek için özellikle altın, kereste, bakır ve diğer malzemelerin düşen fiyatlarına dikkat çekerek dipten alış stratejisine işaret etti.

Cathie Wood, Büyüme Hisselerine Dikkat Çekti!

ARK Investment Management, veri şirketi Matterport (MTTR)’de haziran ayının sonu itibarıyla 1 milyon hisseye sahip. 16 Ağustos’ta Wolfe Research analisti Gal Munda, şirketin gerçeklik yakalama (reality capture) yazılımcıları arasında öne çıktığından bahsetti. Ancak tıpkı Apple ve Microsoft gibi Matterport da ekonomik yavaşlamadan etkilenen isimler arasında. 

ARK Investment portföyünün 0,04%’ünü temsil eden biyofarmasötik şirketi Nurix Therapeutics (NRIX), kanser ve bağışıklık sistemi tedavileri alanında hizmet veriyor. Şirket üzerinde “AL” notu olan Stifel analisti Stephen Willey, temmuz ayında fiyat hedefini 44 dolardan 37 dolara düşürdü. 

Fiverr International dünya çapında bir çevrimiçi pazaryeri işletmektedir. Haziran 2022’nin sonunda ARK Investment Management, Fiverr’da 1,7 milyon dolar değerinde 40.565 hisseye sahipti ve portföyün 0,01%’ini temsil ediyordu. 

5 Ağustos’ta Needham analisti Bernie McTernan, Fiverr International (FVRR) hissesi için Buy notunu korudu ve fiyat hedefini 40 dolardan 50 dolara yükseltti, firmanın devam eden son pazar eksikliğine yanıt olarak karlılığı daha hızlı artırdığını belirtti.

Wood’un Hedge Fonunda Farklı Sektörlerden İsimler Yer Alıyor!

Sınır ötesi e-ticaret hizmeti sağlayan Global-e Online (GLBE), Cathie Wood’un hedge fonunda öne çıkan isimlerden biri. Şirket, 812.173 hissesiyle bu fonun 0,09%’unu temsil ediyor. 17 Ağustos’ta Morgan Stanley analisti James Faucette, şirketin hisseleri için fiyat hedefini 34 dolardan 54 dolar seviyesine çıkardı.

Web sitesi kurma hizmeti sunan Wix.com Ltd (WIX), 26.083 hissesiyle portföyün küçük bir payını oluşturuyor. 11 Ağustos’ta RBC Capital analisti Brad Erickson, firmanın ikinci çeyrek kazançlarının tutarlı olduğuna atıfta bulunarak fiyat hedefini 75 dolarda 80 dolara yükseltti. 

Cathie Wood’un “AL” Dediği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı