Tesla

Cathie Wood’a Göre Tesla’daki Düşüş Bir Fırsat

April 17, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood’a Göre Tesla’daki Düşüş Bir Fırsat

Önce ilk çeyrek teslimatlarındaki düşüş, sonra işten çıkarma kararlarıyla çalkalanan elektrikli araç devi Tesla (TSLA) hisseleri, bir süredir aşağı yönde hareket etse de görünüşe göre bazıları için bu düşüş tamamen olumsuz bir haber değil.

Ünlü yatırımcı ve uzun süreli bir Tesla boğası olan Cathie Wood, üç farklı ETF’i (ARKK, ARKQ ve ARKW) aracılığıyla toplam 20 bin 683 Tesla hissesi satın aldı ve bu işlem için 3,3 milyon dolar ödedi. 

Söz konusu satın alma faaliyeti, ARK’nın geçtiğimiz hafta boyunca elektrikli araç devinin hisselerini biriktirmesi nedeniyle yakın zamandaki bir modelin parçası.

Wood’un yanı sıra SHI International’ın kurucusu ve başkanı milyarder Leo KoGuan, X platformu üzerinden yaptığı açıklamada Tesla’daki pozisyonunu 600 bin hisse artırarak 27 milyon 600 bine çıkardığını duyurdu.  

Mevcut piyasa fiyatına göre KoGuan’ın Tesla pozisyonu 4,34 milyar dolar değerinde. Bu da KoGuan’ı, yatırım fonu devi Fidelity Management’ın önünde, Tesla’nın dokuzuncu en büyük hissedarı olduğu anlamına geliyor.

Cathie Wood’a Göre Tesla’daki Düşüş Bir Fırsat

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing1, 2