Borsa Haberleri

Cathie Wood Tesla’ya Güvenmeye Devam Ediyor

Cathie Wood Tesla’ya Güvenmeye Devam Ediyor
Google News Icon Takip Et

Yıkıcı yeniliklere odaklanmasıyla tanınan ARK Investment Management’ın kurucusu ve CEO’su Catherine “Cathie” Wood, 2023’ün üçüncü çeyreğinde yatırım portföyünde önemli değişiklikler yaptı.

Yatırımını teknolojik gelişmeler odaklı geliştiren Wood’un portföyünde 30 Eylül’de sona eren üçüncü çeyrekte öne çıkan sektörler arasında teknoloji, sağlık, iletişim, tüketici ürünleri, finans, sanayi, enerji ve temel ham maddeler yer aldı. 

Bu dönemde öne çıkan bir diğer nokta, zaman zaman Tesla boğası (artış beklentisi) olarak da anılan Wood’un elektrikli araç üreticisindeki varlıklarını azaltması oldu. Wood, 764.970 Tesla hissesi satarak hissenin portföyündeki payını 1,33% azalttı.

Cathie Wood Tesla’ya Güvenmeye Devam Ediyor

Wood’un ARK Investment portföyünde en yüksek paya sahip hisseler ise şöyle:

  • Tesla (TSLA)
  • UiPath (PATH)
  • Coinbase Global (COIN)
  • Roku (ROKU)
  • Zoom Video Communications (ZM)
  • Block (SQ)
  • DraftKings (DKNG)
  • Exact Sciences (EXAS)
  • Twilio (TWLO)
  • Shopify (SHOP)

ARK Investment portföyünde Tesla’nın yanı sıra payı gözle görülür şekilde azalan bir diğer şirket de Shopify oldu. Wood, Shopify hisselerini 1,9 milyon azaltarak şirketin portföydeki payını 0,82% düşürmüş oldu. 

Öte yandan portföyde hâlihazırda bulunan şirketler arasında Wood’un Roblox (RBLX) ve Archer Aviation (ACHR) pozisyonlarını artırdığı görüldü. Üçüncü çeyrekte 2,6 milyonun üzerinde Roblox hissesi alarak şirketteki pozisyonunu 28,5% artışla 11,9 milyon hisseye taşıyan Wood, aynı zamanda ACHR pozisyonunu da 14,6 milyon hisse veya 159,59% artışla 23,7 milyona çıkardı. 

Wood bu dönemde bazı hisseleri portföyünden çıkarırken, yeni isimler de ekledi. ARK Investment’ın portföyünden çıkardığı isimler arasında Codexis (CDXS), Iovance Biotherapeutics (IOVA), JD (JD), Allot (ALLT) ve Endeavor Group (EDR) yer aldı. 

Bunun yanı sıra Wood, üçüncü çeyrekte Kennametal (KMT), Avient (AVNT), Valens Semiconductor (VLN), NeoGames (NGMS), Pagaya Technologies (PGY), Gamida Cell (GMDA) ve Apollo Global Management’ta (APO) yeni pozisyonlar aldı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: 13F Info