Borsa Haberleri

Cathie Wood, ROKU Hisselerinde 7 Kat Artış Bekliyor

Cathie Wood, ROKU Hisselerinde 7 Kat Artış Bekliyor
Google News Icon Takip Et

ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, ROKU hisselerinin 2026 yılına kadar hisse başına 605 dolara ulaşabileceğini belirten bir çağrı yaptı. Söz konusu çağrı, Wood’un Zoom Video Communications (ZM) hisselerinin 1,500 dolar seviyesine ulaşabileceğini söylemesinden birkaç hafta sonra geldi. Amerikan yatırım yönetimi firmasının boğa ve ayı piyasası durumları incelendiğinde ROKU’nun hisse başına yaşadığı yükselme-düşme eğilimlerinin farklı yıllık getiriler sağlayacağı öngörülüyor. ROKU’da pozisyonları olan en büyük iki borsa yatırım fonu da Cathie Wood’un aktif olarak yönettiği fonlar arasında yer alıyor. 

ROKU Hisseleri Önümüzdeki Beş Yıl İçinde 53% Yükselebilir

ARK Invest’in açık kaynak araştırması, ROKU hisselerinin önümüzdeki beş yıl içinde 53%’lük bir artışla mevcut seviyesinin 7 katına ulaşabileceğini gösteriyor. Şirketin hisseleri şu an 86 dolar civarında işlem görüyor. Yatırım yönetimi firmasının incelemelerine göre ROKU’nun boğa piyasasında hisse başına 1493 dolara ulaştığı; ayı piyasasında ise hisse başına 100 dolara kadar gerilediği gözlemleniyor. Söz konusu eğilimler sonucunda şirket hisselerinin sırasıyla 88% ve 3% oranında yıllık getiri sağlayacağı düşünülüyor. 

Cathie Wood, ROKU’nun En Büyük İki ETF Sahibinin Fonlarını Yönetiyor

ROKU hisselerinde pozisyonu olan en büyük iki ETF sahibi, Cathie Wood’a ve aktif olarak yönetilen fonlarına ait. ARK Next Generation Internet, ROKU’nun 8,6% ağırlığı ve 120,58 milyon dolar piyasa değeriyle ikinci en önemli ETF olarak işlem görmesini sağlıyor. İlgili borsa yatırım fonunu takiben Wood’un amiral gemisi 707,93 milyon dolar değerindeki ARK Innovation ETF’si ise 7,9%’luk ağırlığıyla ROKU hisselerini dâhil edildiği fonun üçüncü en büyük pozisyonu olarak listeleniyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı