Borsa Haberleri

Cathie Wood Portföyünü Güncelledi: Ne Aldı, Ne Sattı?

Mart 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood Portföyünü Güncelledi: Ne Aldı, Ne Sattı?

Yenilikçi, çığır açan teknolojilere yönelik ilgisiyle bilinen yatırımcı Cathie Wood, portföyünde bir dizi değişiklik yaptı. Resmi kayıtlara göre Wood, portföyündeki bazı hisselerin ağırlığını azaltırken bazı pozisyonlarını artırdı. 

Söz konusu portföy dengelemeleri, Wood’un özellikle sentetik biyoloji ve genomik alanları olmak üzere biyoteknolojiye yönelik ilgisinin devam ettiğini gösterdi. Portföyde değer bakımından en yüksek hareket, Twist Bioscience (TWST) pozisyonunda görüldü. 

Wood, ARK Invest portföyüne 1,14 milyon dolar değerinde toplam 33 bin 994 TWST ekledi. Twist pozisyonunun yanı sıra Wood, toplam 32 bin 209 adet 10x Genomics (TXG) hissesi satın alarak bu işlem için 1,16 milyon dolar ödedi. 

Yatırımcı ayrıca, toplam 70 bin 273 dolar değerinde 49 bin 142 adet Personalis (PSNL) hissesi satın aldı. Şirket, kanser genomiği alanında faaliyet gösteriyor ve Wood, son haftalarda Personalis pozisyonunu gözle görülür şekilde artırdı. 

Biyoteknolojinin yanı sıra savunma sektöründe Wood, 1 milyon dolara yakın değerde 53 bin 935 adet Kratos Defense & Security (KTOS) hissesi satın alarak, ARK Invest’in savunma sektörüne yönelik inancını koruduğuna işaret etti. 

Bu işlemlerin yanı sıra Wood, 2 bin 592 adet Roblox (RBLX) ve 657 adet Pacific Biosciences (PACB) hissesi satın aldı. 

Öte yandan portföydeki en büyük satış, Wood’un uzun bir süredir portföyünde yer alan yazılım şirketi UiPath (PATH) pozisyonunda görüldü. ARK Invest, toplam 1,6 milyon dolar değerinde 71 bin 688 adet PATH hissesini elden çıkararak, portföyde otomasyon ve yapay zekâ alanında bir yeniden dengelenmeye işaret etti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti