Borsa Haberleri

Cathie Wood, Portföyüne 500 Bin Robinhood Hissesi Ekledi

June 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Cathie Wood, Portföyüne 500 Bin Robinhood Hissesi Ekledi

Cathie Wood’un ARK Investment şirketi, Robinhood’un (HOOD) yeni şirket satın alımının onaylanmasıyla üç ETF’ine toplamda 562 bin 818 Robinhood hissesi ekledi. 

Robinhood’un platformuna kredi kartı işlemleri eklemesini sağlayacak X1 şirketini  95 milyon dolara satın almayı kabul etti ve şirket hisseleri açılış öncesinde 0,4% geriledi. 

Anlaşmanın duyurulmasının ardından ARK Innovation ETF (ARKK) 436 bin 565, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) 76 bin 204 ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 50 bin 49 Robinhood hissesi satın aldı.

Ark’ın tek favorisi Robinhood değil: Portföylerine Robinhood hisseleri ekleyen üç ARK Investment ETF’i, Shopify’ın (SHOP) da toplam 72 bin 712 hissesini satın aldı. 

Cathie Wood, Portföyüne 500 Bin Robinhood Hissesi Ekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha