Borsa Haberleri

Cathie Wood Nvidia’dan Vazgeçmiyor

Cathie Wood Nvidia’dan Vazgeçmiyor
Google News Icon Takip Et

Yıkıcı teknolojilerine yönelik yatırımlarıyla bilinen ARK Invest CEO’su Cathie Wood, yakın zamanda yatırımcılara yazdığı bir mektupta kısa vadeli ters rüzgarlara rağmen Nvidia’nın (NVDA) şirketin performansındaki kritik rolüne dikkat çekti.

Wood, söz konusu mektuota Nvidia’nın Ekim 2014’teki kuruluşundan bu yana ARK’nın performansına önemli katkıda bulunduğunu belirtti. Nvidia’yı yapay zekâ alanında önemli bir oyuncu olarak tanımlayan CEO, “Başlangıçta, Nvidia’yı yapay zekâ alanında birinci sınıf bir isim olarak belirledik.” dedi. 

Piyasalardaki son dalgalanmalara rağmen, ARK’nın ARK Next Generation Internet ETF’i 28 Haziran itibarıyla 1.39% ağırlıkla Nvidia’yı bünyesinde barındırıyor.

Zayıf makro ortamın ve uzun vadeli kurumsal stratejik kararların yazılım şirketleri için zorluklar oluşturduğunu belirten Wood, buna rağmen yapay zekâ yatırımları konusunda iyimser kalmaya devam ettiğini ve yapay zekâyı birçok teknoloji ve yeni şirket için değer yaratacak temel bir yenilik platformu olarak gördüğünü söyledi:

Yüksek ve belki de karşılanmamış kısa vadeli beklentiler göz önüne alındığında, müşteriler yapay zekâ stratejilerini yeniden değerlendirecek ve bu da Nvidia’nın işinde kısa vadeli bir ters rüzgara neden olacak.”

Bu mektup, ARK Invest’in Nvidia’da önemli işlemler gerçekleştirmesinin ardından geldi. Haziran ayı sonunda, şirketin ARK Autonomous Technology & Robotics ETF’i 33 bin 834 adet Nvidia hissesini 4,3 milyon dolar karşılığında sattı. Bu, ARK’nın çeşitli ETF’leri tarafından gerçekleştirilen bir dizi işlemin parçasıydı.

Bu satışa rağmen, Wood ARK’nın yapay zekâ yatırımları konusunda güvenini sürdürüyor ve şirketin gelişmekte olan teknoloji oyuncularına inancını vurguluyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga