Borsa Haberleri

Cathie Wood Nvidia’da Israrcı!

September 6, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Cathie Wood Nvidia’da Israrcı!

Kilit Noktalar:

  • ARK Invest CEO’su Cathie Wood ve ekibi, son alımlarla mevcut Nvidia (NVDA) hisselerinin sayısını ikiye katladı. 
  • Öte yandan inovasyon yatırımcısı olarak da bilinen Cathie Wood, öne çıkan üç borsa yatırım fonunda (ETF) Tesla hisselerini azalttı. 
  • Ark Innovation ETF, mayıs ayında indiği 52 haftanın en düşük seviyesinden kabaca 18% yükseldi. ARKK, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 56% düştü.
  • Nvidia’nın hisseleri geçtiğimiz haftayı 13%’ten fazla bir düşüşle kapattı.

Wood’un amiral gemisi ARK Innovation ETF, perşembe günü Nvidia’nın 226.717 hissesini satın aldı. 

Ayrıca söz konusu fonun işlem verilerine göre ARK Technology & Robotics ETF için 32.093; ARK Next Generation Internet ETF için de 39.008 hisse satın alındı. Bu alımların değeri, Nvidia’nın perşembe günkü kapanışına göre 41,5 milyon değerinde. Öte yandan Wood, Tesla (TSLA) hisselerini bu üç borsa yatırım fonunda da azalttı. 

Cathie Wood, ETF’lerindeki Tesla Hisselerini Azalttı

İnovasyon yatırımcısı olarak bilinen Cathie Wood, öne çıkan üç ETF’inde Tesla hisselerini azalttı. Fakat bu hamle, Wood’un Tesla’ya dair beklentilerinin düştüğü anlamına gelmiyor. Wood, daha önce de diğer hisse senetlerini satın almak ve nakit toplamak için Tesla hissesi sattığını açıklamıştı. Ünlü yatırımcı, teknoloji devlerinin artan faiz oranları karşısında en büyük kayıpları yaşadığı zorlu bir mali yılın ortasında. Ancak Wood’un amiral gemisi ARKK ETF, mayıs ayındaki en düşük seviyesinin ardından üç ay üst üste yüksek performans elde etti. 

Ark Innovation ETF, mayıs ayında indiği 52 haftanın en düşük seviyesinden kabaca 18% yükseldi. ARKK, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 56% düştü. Yine de inovasyon ETF’i bu yıl 980 milyon dolardan fazla kazanç sağladı. Wood daha önce, müşterilerinin çoğunlukla kendisine bağlı olduğunu ve yatırımcıların portföyünü çeşitlendirme arayışından memnun kaldıklarını belirtti. 

Nvidia Hisseleri Geçtiğimiz Hafta 13%’ten Fazla Değer Kaybetti

Nvidia çarşamba günü, ABD hükümetinin askeri amaçlı kullanımları önlemek amacıyla Çin’e yapılan çip satışlarını durdurulmasına yönelik kararının ardından yaklaşık 400 milyon dolar kaybedebileceğini duyurdu. 

Fakat Nvidia geçtiğimiz haftayı 13%’ten fazla bir düşüşle kapattı. Ayrıca cuma günü Daiwa Capital Markets, Nvidia’nın notunu nötre indirdi ve artan belirsizlik nedeniyle hisselerinin çok yüksek işlem gördüğünü söyledi. 

Cathie Wood Nvidia’da Israrcı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı