Borsa Haberleri

Cathie Wood, Musk’ın xAI’na Yatırım Yaptı

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood, Musk’ın xAI’na Yatırım Yaptı

Bloomberg News’e göre yatırımcı Cathie Wood’un Ark Investment Management’ı, Elon Musk’ın 24 milyar dolar değer biçilen yapay zekâ girişimi xAI’da pozisyon aldı.

Ark Baş Fütüristi Brett Winton’ın Bloomberg’e verdiği röportajda belirttiğine göre, söz konusu pozisyon fonun varlıklarının yaklaşık 2%’sini temsil ediyor.

Musk’ın xAI’ı hafta başında Andreessen Horowitz ve Sequoia Capital gibi yatırımcıların desteğiyle Seri B yatırım turunda 6 milyar dolar yatırım aldığını açıklamıştı. 

Habere göre hisse alımı, girişim fonunun OpenAI’da varlıklarının yaklaşık 4%’ünü oluşturan bir pozisyonu açıklamasının ardından geldi. Ark’ın ayrıca varlıklarının yaklaşık 5%’ini oluşturan yapay zekâ girişimi Anthropic’te de pozisyonu var. 

📝 Wood’un Diğer Yatırımları

xAI’ın yanı sıra Wood’un ARK fonları, bugün 8,5 milyon dolar değerinde UiPath (PATH) hissesi satın alarak yazılım şirketindeki pozisyonunu gözle görülür şekilde artırdı. 

ARK’ın bir diğer önemli yatırımı da 1,3 milyon dolar karşılığında 7 bin 861 adet Advanced Micro Devices (AMD) hissesi satın alması oldu. ARKK ve ARKW ETF’leri aynı zamanda Roblox (RBLX) pozisyonunu da 125 bin 357 hisse artırarak 4,4 milyon dolara çıkardı. 

Cathie Wood, Musk’ın xAI’na Yatırım Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters, Investing