Borsa Haberleri

Cathie Wood Durmuyor! 70 Bin Adet Tesla Hissesi Daha Aldı

March 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Cathie Wood Durmuyor! 70 Bin Adet Tesla Hissesi Daha Aldı

Cathie Wood’un Ark Invest’i Elon Musk’ın Tesla (TSLA)’sından aldığı yaklaşık 70 bin hisseyi portföyüne ekleyerek, sahip olduğu inovasyon odaklı borsa yatırım fonlarından ikisi için hisse satın almış oldu.

● Wood ve ekibi salı günü elektrikli araç üreticisinden toplam 69.329 adet hisse aldı. Ark Innovation ETF (ARKK) tarafından 51.960 hisse, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) tarafından ise 17.369 hisse alımı yapıldı.

● Bu işlemle birlikte ARKK’ın elinde bulunan TSLA hisselerinin değeri 726,5 milyon dolara, ARKW’nin TSLA pozisyonu ise 81,85 milyon dolara ulaştı. ARKK, en yoğun pozisyon aldığı hissenin 9,96% ile Tesla olduğunu açıkladı.

ARKW ise Tesla’yı 6,57% ile en fazla pozisyon aldığı dördüncü hisse olarak gösterdi.

Cathie Wood Durmuyor! 70 Bin Adet Tesla Hissesi Daha Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha