Borsa Yorumları

Cathie Wood, DNA Alanındaki Hisselere Dikkat Çekti!

October 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Cathie Wood, DNA Alanındaki Hisselere Dikkat Çekti!

ARK Invest’ten Cathie Wood, DNA alanında yeniliklere imza atan isimlerin pazarın en az değer verilen kesimi olduğuna inanıyor. 

Wood, geçen hafta Morgan Stanley’in AlphaCurrents Konferansı’nda, “Bugün genomik devrimin yanlış anlaşıldığına ve yeterince takdir edilmediğine inanıyorum. Geçen seneki hisselerin durumu ve ayı piyasasına doğru gerileme, genomik hisselerini bir hayli hırpaladı. Tam da bu yüzden bu hisseleri satın almak için uygun koşulların oluştuğunu düşünüyoruz.” dedi. 

DNA Alanındaki Hisseler

Cathie Wood, gelişmiş teknolojinin kişiselleştirilmiş tıbbın maliyetlerini büyük ölçüde azalttığını söyledi. Wood, 2000’lerin başında bir kişinin genomunu araştırmanın 2,7 milyar dolara mal olduğunu; vücudumuzdaki altı milyar bitlik kodu bulmak için de 13 yıllık bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyulduğunu hatırlattı. Bugün bu işlemin maliyeti 500 dolara kadar düştü ve düşmeye de devam ediyor. 

İnovasyon yatırımcısı, mutasyonların hastalığın en erken belirtisi olduğunu söyledi. Ayrıca kanseri önlemek ya da en azından birinci aşamada tespit etmek için sağlık hizmetlerindeki bilimsel gelişmelerin önemini vurguladı. 

Cathie Wood’un kurucusu olduğu ARK Invest’in bu alana özel, borsada işlem gören bir fonu bulunuyor. ARK Genomic Revolution ETF’inde; teletıp firması Teladoc Health (TDOC), CRISPR Therapeutics (CRSP) ve İsviçre merkezli biyoteknoloji üreticisi Basel gibi isimler yer alıyor. 

Arcturus Therapeutics (ARCT) da dâhil olmak üzere fondaki bazı şirketler, koronavirüs tedavilerinde yer aldı. 

Öte yandan fon, artan oranların büyüme hisselerini olumsuz etkilemesine bağlı olarak bu yıl değerinin yarısını kaybetti. ARKG, 2020’de pandeminin biyoteknoloji ürünlerine olan talebi artırmasıyla 178% değer kazanmıştı. 

Cathie Wood, DNA Alanındaki Hisselere Dikkat Çekti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı