Borsa Haberleri

Cathie Wood: Bölgesel Bankacılık Krizinin Etkileri Arttı

Mayıs 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Cathie Wood: Bölgesel Bankacılık Krizinin Etkileri Arttı

Yatırımcı Cathie Wood ve kurucusu olduğu Ark Invest’e göre, küresel ekonomideki zayıflık birçok kişinin tahmininin üzerinde ve bu zayıflığın büyük bir kısmı bankacılık krizinin etkilerinden anlaşılabilir. 

Piyasalar, bankacılık sektöründeki sıkıntıların kontrol altına alındığını düşünse de Cathie Wood, “(JPMorgan CEO’su) Jamie Dimon’un First Republic’i satın aldıktan sonra söylediğinin aksine sıkıntılar artıyor.” diyor. 

⚠️ Bölgesel bankacılık sektöründeki sıkıntıların, sermaye mevduatlarının sistemden çıkışına işaret ettiğini düşünen Wood, “Kredi sıkılaşmasının ilk aşamalarındayız ve bence, bu birçok kişinin tahmin ettiğinden çok daha ciddi bir durum.” yorumunu yapıyor. 

Wood ayrıca FED mevcut sıkılaşma pozisyonunu tersine çevirene kadar mevduat çıkışlarının süreceğine inanıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti