Borsa Haberleri

Carvana, Güçlü Bilanço Beklentileriyle Ralli Yaptı

June 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Carvana, Güçlü Bilanço Beklentileriyle Ralli Yaptı

İkinci el araç uygulaması Carvana (CVNA) hisseleri, maliyet azaltma programları sayesinde ikinci çeyrek için Wall Street beklentilerinin oldukça üzerinde açıkladığı bilanço öngörüsüyle dün başlayan rallisini sürdürdü. 

Borç yükü altındaki Carvana, ikinci çeyrekte düzeltilmiş vergi, faiz ve amortisman öncesi kârının (FAVÖK) 50 milyon doların üzerinde gelmesini beklediğini açıkladı. 

Arizona merkezli şirket, GAAP dışı birim başına toplam brüt kârın (GPU) 6 bin doların üzerinde gelmesini beklediğini, bunun şirket için bir rekor ve bir önceki çeyreğe göre 63%’lük bir iyileşme olacağını söyledi.

Stephens analisti Daniel Imbro, “Carvana’nın GAAP dışı faaliyet metriklerini iyileştirme kabiliyetinden etkilendik çünkü büyümeden ödün verirken kârlılığa geçiş, beklediğimizden daha hızlı fayda sağladı.” yorumunu yapıyor. 

Şirket hisseleri, dünkü 68%’lik rallisinin ardından haftanın son işlem gününe, 7%’ye yakın bir artışla 25 doların üzerinde işlem görerek başladı. 

Carvana, Güçlü Bilanço Beklentileriyle Ralli Yaptı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters