Borsa Haberleri

Canaccord, Coinbase’de 40% Ralli Bekliyor

Canaccord, Coinbase’de 40% Ralli Bekliyor
Google News Icon Takip Et

Canaccord Genuity, kripto endüstrisi yasal sorunlarla uğraşırken bile hissesinin ortalama hedef fiyatını iki katına çıkardığını Coinbase’in (COIN) önünde çok güçlü bir gelecek görüyor

Coinbase’in “AL” notunu koruyan Canaccord, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 70 dolar seviyesinden 140 dolara yükseltti. Bu, COIN’in pazartesi günkü kapanış fiyatına göre yaklaşık 42%’lik bir artış demek. 

Canaccord analisti Joseph Vafi “Coinbase birçok açıdan bir kripto paratoneri olmaya devam ederken, şirketin çeşitli cephelerde önemli bir ivme kazandığını göremiyoruz.” diyor. 

Tabii bunun sebebi şirketin son günlerde bir dizi yasal sorunla baş ediyor olması olabilir. 

Bununla birlikte analist, önde gelen varlık yöneticilerinin son zamanlarda Bitcoin ETF uygulamalarında Coinbase ile gözetim paylaşım anlaşmaları yaptıklarını ve bunun hisseyi destekleyebileceğini belirtiyor:

Şirketin birinci çeyrekte maliyetleri önemli ölçüde azaltarak ve işin önemli kısımlarına daha fazla odaklanarak sağlam bir performans sergilemesini ve aynı zamanda oldukça kârlı olmasını beğeniyoruz. İkinci çeyrekte de bu ivmenin devam edeceğine inanıyoruz.”

Coinbase hisseleri, geçtiğimiz ay 28%, ocak ayından bu yana da 160% değer kazandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC