Borsa Haberleri

Byron Allen’dan Paramount’a 14 Milyar Dolarlık Satın Alma Teklifi

January 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Byron Allen’dan Paramount’a 14 Milyar Dolarlık Satın Alma Teklifi

Medya sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan milyoner iş adamı ve yapımcı Byron Allen, Paramount Global’a (PARA) 14 milyar dolarlık bir satın alma teklifi sundu. 

Bloomberg’in konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Allen, Paramount’un yönetim kurulunda oy hakkı olan hisselerinin her biri için 28,58 dolar ve oy hakkı olmayan hisseler için 21,53 dolar teklif etti. Borç dahil olmak üzere anlaşmanın toplam değeri ise 30 milyar dolar.

Allen’ın şirketi Allen Media Group, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada teklifi doğruladı ve “Borç ve özsermayeyi içeren 30 milyar dolarlık bu teklif, tüm Paramount Global hissedarları için en iyi çözümdür ve teklif ciddiye alınmalı ve takip edilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Bloomberg’e göre Allen, Paramount film stüdyosunu, gayrimenkullerini ve diğer bazı fikri mülklerini satmak istiyor. Paramount+ yayın hizmeti de dahil olmak üzere televizyon kanallarını ise tutmak isteyen Allen’ın anlaşmanın finansmanına yardımcı olmak için bankalar ve diğer yatırımcılarla görüştüğü belirtildi. 

Byron Allen’dan Paramount’a 14 Milyar Dolarlık Satın Alma Teklifi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha