Borsa Haberleri

BYD’den Yeni Bir Lüks Araç!

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BYD’den Yeni Bir Lüks Araç!

BYD Company (BYDDY) 2023 sona ermeden önce Hindistan’da yeni bir lüks sedan piyasaya sürecek.

● Hindistan’ın başkenti yakınlarında düzenlenen bir otomobil fuarında açıklamalarda bulunan, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD, dört çekişli yeni BYD Seal lüks sedan aracının 4. çeyreğe kadar satışa çıkacağını ve ülkede bir bayi ağı oluşturma sürecine devam ettiklerini duyurdu. Şirket, ilk binek aracının lansmanını kısa süre önce 2022’nin dördüncü çeyreğinde yine Hindistan’da gerçekleştirmişti.

● 2023 yılı sonuna kadar Hindistan’da en az 53 showroom açılması hedefleniyor. BYD bu çalışmalar kapsamında, önümüzdeki çeyreklerde Hindistan’ın 21 kentinde 24 showroom açmayı planlıyor.

● Bain & Company’nin son yaptığı analiz sonucunda, Hindistan elektrikli araç pazarının 2030 yılına kadar 100 milyar dolarlık bir fırsata dönüşebileceği belirtildi.

● Aralık ayı sonlarında yayımlanan raporda, “Yapmış olduğumuz analiz, 2030 yılına kadar Hindistan’da satılan tüm araçların 35-40%’ının elektrikli araç olacağını ve 2022’ye kıyasla 2% artış olduğunu gösteriyor. Bu oran, her yıl yaklaşık 14-16 milyon yeni elektrikli araç satışının gerçekleşeceği anlamına geliyor.” ifadelerine yer verildi.

● BYD (BYDDY), Hindistan elektrikli araç pazarının 40%’ını kontrol etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

BYD’den Yeni Bir Lüks Araç!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha