Borsa Haberleri

BYD’den Tesla’ya Rakip Yeni Araç

Temmuz 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BYD’den Tesla’ya Rakip Yeni Araç

Çin’in en popüler otomobil markası BYD’nin (BYDDY) pazartesi günü duyurduğu Denza N7 isimli yeni elektrikli SUV’si, halihazırda bir rekabet içinde olduğu Tesla’ya (TSLA) meydan okuyacak gibi görübüyor. 

Altı farklı modeli olan aracın yaklaşık 41 bin 680 dolarlık (301.800 Çin yuanı) başlangıç fiyatı, Morgan Stanley’e göre 41 bin 569 dolarlık piyasa beklentileriyle de oldukça uyumlu. 

Şirket açıklamasına göre BYD’nin nisan ayındaki etkinliğinden bu yana şimdiye kadar 20 bin ön sipariş alındı.

Tim Hsiao ve Cindy Huang’ın da aralarında bulunduğu Morgan Stanley analistleri, BYD’nin N7 aylık satışlarının yıl sonuna kadar 5.000-10.000’e yükselmesini beklediğini belirtirken, yeni SUV’nin Tesla modellerinin yanı sıra NIO’nun (NIO) ES6’sı ve Li Auto’nun (LI) L7’si gibi benzer elektrikli araçlar üzerinde de bir etkiye yol açmasını bekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti