Borsa Haberleri

BYD, Yeni Aracını Orta Doğu’da Piyasaya Sürdü

Kasım 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BYD, Yeni Aracını Orta Doğu’da Piyasaya Sürdü

Çinli elektrikli araç devi BYD (BYDDY), amiral gemisi olarak gördüğü “Han” sedan aracını bu hafta Birleşik Arap Emirlikleri’nde piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Bu gelişme; Çinli şirketlerin Orta Doğu’ya yönelik yeni girişimlerinden biri olarak görülüyor. Jeopolitik gerilimler Çinli şirketlerin ABD veya Avrupa piyasasında genişlemesini de zorlaştırmıştı.

⚡️ Dubai’deki Yeni Showroom

Yeni sedan aracını duyuran BYD ayrıca, Al-Futtaim Electric Mobility Company ile işbirliğinin bir parçası olarak Dubai’de bir showroom açtığını da söyledi.

Açıklamada, yıl sonuna kadar tamamen elektrikli ve hibrit olmak üzere dört otomobil modelinin piyasaya sürülmesi planlanıyor.

BYD, “Han” sedan aracını ilk olarak 2020 yılında piyasaya sürmüştü. Şirket, Çin pazarında hızlıca büyüdü ve binek otomobil segmentini yurt dışında kademeli olarak genişletmeye başladı.

Çinli elektrikli araç şirketlerinin Orta Doğu pazarına yönelik hamlelerinin ilklerinden biri olarak haziran ayında Çinli elektrikli otomobil girişimi Nio (NIO), Abu Dabi hükümetine ait bir fondan 738,5 milyon dolar aldığını duyurmuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti