Borsa Haberleri

BYD ve Nio, Çin’de Otonom Sürüş Testleri için İzin Aldı

June 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BYD ve Nio, Çin’de Otonom Sürüş Testleri için İzin Aldı

Çin, aralarında elektrikli araç şirketleri BYD (BYDDY) ve Nio’nun (NIO) yanı sıra devlete ait Chongqing Changan Automobile ve SAIC Motor’un da bulunduğu dokuz yerel otomobil üreticisinin kendi kendine sürüş teknolojisini belirli yollarda test etmesine onay verdi.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, pilot programın binek araçlarda, otobüslerde ve kamyonlarda otomatik sürüş teknolojisi için ürün testi ve güvenlik değerlendirmesini kapsayacağını söyledi. Testler Pekin, Şanghay ve Guangzhou dahil olmak üzere yedi şehirde gerçekleştirilecek.

Böylece Çin ilk kez 3. ve 4. seviye otonom sürüş teknolojilerinin test edilmesine onay vermiş oldu. Bocom International analisti Angus Chan Wall Street Journal’a verdiği demeçte, “Bu otomobil üreticilerinin L3 ve L4 otomatik sürüş teknolojilerini geliştirmek için Çin’de gerçek yol verileri toplamalarına yardımcı olabilir.” dedi.

Onay, Tesla’nın (TSLA) Tam Kendi Kendine Sürüş yazılımını Çin’deki yetkililere kaydettirmeye yaklaştığı haberlerinin ardından geldi.

BYD ve Nio, Çin’de Otonom Sürüş Testleri için İzin Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha