Borsa Haberleri

BYD İndirimleri, Tayland’da Eleştiriye Yol Açtı

BYD İndirimleri, Tayland’da Eleştiriye Yol Açtı
Google News Icon Takip Et

Tayland’ın tüketici koruma kurumu, BYD (BYDDY) bayileri tarafından yapılan ve bazı alıcıların Çinli elektrikli araçlar için fazla ödeme yaptıklarını düşünmelerine neden olan agresif indirimlere ilişkin bir soruşturma başlattığından bu yana yaklaşık 70 şikayet aldı.

Ülke Başbakanı Srettha Thavisin, bu hafta ilk Güneydoğu Asya fabrikasının açılışı için Tayland’da bulunan BYD CEO’su Wang Chuanfu’ya, fiyatlandırma konusunda müşteri beklentilerini daha iyi yönetmesini ve yerel alıcıların korunmasını sağlamasını söyledi.

Bir hükümet sözcüsüne göre Wang, gelecekteki fiyatlamaların şartlara daha uygun yapılacağını ve mevcut durumdan etkilenen müşterilere destek sağlanacağını söyledi.

Hükümet, BYD’nin bayilerine yönelik soruşturmasını, bir satış temsilcisinin indirim kampanyası sona erdikten sonra müşterinin araç fiyatının artacağını iddia ettiği ancak bunun yerine bayinin fiyatları daha da düşürdüğü yönündeki bir şikayetin ardından başlattı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters