Borsa Haberleri

Büyük Teknoloji Hisselerindeki Ralli, Resesyon Endişelerinden Beslenecek

May 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Büyük Teknoloji Hisselerindeki Ralli, Resesyon Endişelerinden Beslenecek

Piyasalar, geçen yılı ekside tamamlayan ancak bu sene ciddi bir toparlanmayla ralli yapan teknoloji hisselerindeki mevcut görünümün, ABD’deki resesyon riskinin yatırımcıları kârlı büyüme hisselerine itmesiyle korunabileceğini düşünüyor. 

Markets Live Pulse’un kısa bir süre önce yayınladığı bir ankete göre, 492 katılımcının 41%’i bu yıl en yüksek getiriyi kârlılık odaklı kaliteli hisselerin sağlayacağını düşünüyor. 

Bu da yatırımcıların makro gelişmelere hassas olan sektörlerden uzaklaşıp, yılbaşından bu yana yükselen Apple (AAPL) veya Microsoft’taki (MSFT) long (uzun) pozisyonlar da dahil olmak üzere, büyüme hisselerine odaklanması anlamına geliyor. 

Evercore analisti Julian Emanuel, yılın ikinci yarısında resesyon beklediğini belirtirken, “Bu da hisse piyasaları için önce düşüş, sonra yeniden mevcut noktaya yükseliş anlamına geliyor.” yorumunu yapıyor. 

Büyük Teknoloji Hisselerindeki Ralli, Resesyon Endişelerinden Beslenecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg