Borsa Haberleri

Büyük Şirketler, Avrupa’da 250 Bini Aşkın Mülteciyi İşe Alacak

Haziran 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Büyük Şirketler, Avrupa’da 250 Bini Aşkın Mülteciyi İşe Alacak

Aralarında Amazon (AMZN) ve Microsoft (MSFT) gibi teknoloji devlerinin de yer aldığı çeşitli çok uluslu şirketler, Avrupa’da 250 binden fazla mülteciyi işe alma ve eğitim verme gibi çabalar için bir araya geliyor. 

Amazon ve Microsoft’un yanı sıra Accenture (ACN), Cisco (CSCO), Hilton (HGV), Starbucks (SBUX), Pfizer (PFE), PepsiCo (PEP), Novartis (NVS) ve The Kraft Heinz Company (KHC), gelecek üç yılda mültecilere iş fırsatları sunma sözü verdi. 

Bu şirketler arasında Amazon, gelecek üç yıl içinde en az 10 bin mülteciyi işe alma taahhüdünde bulundu. Şirket, 2024’ün sonuna kadar ABD’de 5 bin mülteciyi, 2026’ya kadar da Avrupa’da 5 bin mülteciyi işgücüne katacak. 

Söz konusu karar, Amazon’un işgücünü çeşitlendirme çabalarının yanı sıra dünya genelinde ülkelerinden edilen milyonlarca insanın yaşadığı sorunlara ışık tutma amacı taşıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNN