Borsa Haberleri

Bumble da Maliyet Kısmak için İşten Çıkarmalara Gidiyor

Şubat 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bumble da Maliyet Kısmak için İşten Çıkarmalara Gidiyor

Bumble (BMBL) çevrimiçi flört platformunun kullanıcı harcamalarındaki yavaşlamayla boğuşurken hayal kırıklığı yaratan gelir öngörüsünün ardından, yeni CEO Lidiane Jones’un ilk büyük adımı olarak yaklaşık 350 pozisyonda kesintiye gideceğini söyledi.

Şirket, yapışkan enflasyon ve yüksek borçlanma maliyetlerinin zorunlu olmayan satın alımları etkilemesi nedeniyle, yoğun pazarlama girişimleriyle genç kullanıcıları hedeflemek isteyen Match Group (MTCH) ile yoğun bir rekabette.  

CEO Jones şirketin bilançosunda yaptığı açıklamada, Bumble’ın kendi adını taşıyan uygulamasını ve premium plus teklifini yenileyeceğini söyledi.

Third Bridge analisti Jamie Lumley, “ABD gibi çekirdek pazarlar olgunlaştıkça, Bumble’da odak noktası kullanıcı başına ortalama gelir büyümesini yeniden canlandırmak ve küresel düzeyde daha fazla pazar genişlemesi sağlamak olacak.” yorumunu yapıyor. 

Şirket, dördüncü çeyrekte 273,6 milyon dolar gelir elde ederek analistlerin 275,3 milyon dolarlık tahminlerinin altında kaldı. Ayrıca hisse başına 0,19 dolarlık sürpriz bir zarar açıkladı. Analistler ortalama olarak hisse başına 0,12 dolar kâr bekliyorlardı.

Bumble, 13,3% konsensüse kıyasla yıllık gelir büyümesinin 8% ile 11% aralığında gerçekleşmesini bekliyor.

Bumble ayrıca ilk çeyrek için de analistlerin 277,9 milyon dolarlık ortalama tahminine kıyasla, 262 milyon dolar ile 268 milyon dolar aralığında gelir elde etmeyi bekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters