Borsa Haberleri

Buffett’ın Satmayı Düşünmediği Bankacılık Hissesi!

April 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Buffett’ın Satmayı Düşünmediği Bankacılık Hissesi!

Bankacılık sektöründeki çalkantılı seyir yatırım gurusu Warren Buffett’ı da etkilemiş. Buffett, biri hariç çoğu banka hissesini satmış. 

Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflaslarından sonra mevduatçıların içini rahat tutabileceğini belirten Buffett, yine de 2008 küresel finans krizinde olduğu gibi, bankacılık sistemini kurumsal liderleri cezalandırmadığı için eleştirdi:

Ülkenizdeki bankacılık sisteminin sorunsuz işlemesi çok önemli. İyi çalışan bir bankacılık sisteminiz yoksa işler yolunda gitmez ve bu sistemdeki oyuncuların düzenli olarak gereksiz krizler yaratmasını istemezsiniz.

Buffett’ın portföyündeki yerini koruyan o hisse: Bank of America (BAC). 

Buffett, Bank of America’daki liderliği takdir ettiğini söylüyor. Bu, Buffett’ın portföyünde de açıkça görülüyor. Aralık ayı itibariyle Berkshire Hathaway, Bank of America’da 29,7 milyar dolar değerinde 12,9%’ luk hisse sahibi. 

Buffett’ın Satmayı Düşünmediği Bankacılık Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC