Berkshire Hathaway

Buffett’ın Berkshire’ı 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir – UBS

Buffett’ın Berkshire’ı 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir – UBS
Google News Icon Takip Et

UBS’e göre Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRK.A) tüm silindirleri ateşleyerek 1 trilyon dolarlık piyasa değerine adım adım yaklaşıyor.

Analist Brian Meredith, Berkshire’ın A Sınıfı hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 655 bin dolardan 715 bin dolara, B Sınıfı hisseler için ise 435 dolardan 477 dolara yükseltti. 

Yeni hedef, salı günkü kapanış olan 617 bin 300 dolardan 16%’lık bir artış anlamına geliyor ve Omaha merkezli holdingin piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine çıkarabileceğini ima ediyor. 

Meredith bir notunda, “BRK hisselerinin, sigorta birimindeki güçlü temeller ile belirsiz bir makro ortamda cazip olduğuna inanmaya devam ediyoruz. BRK, yatırım fırsatlarından yararlanmak ve hisseleri geri satın almak için rekor nakit seviyesine sahip.” yorumunu yapıyor. 

Berkshire cumartesi günü, sigorta işindeki büyük kazançlarla dördüncü çeyrekte işletme kârını 28% artırdığını açıkladı. Buffett’ın nakit yığını ise 167,6 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı.

Kısa süre önce art arda rekor seviyelere ulaşan holding, zirvede A Sınıfı hisseler için 647 bin doların üzerinde işlem gördü ve 900 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Berkshire 2024 yılında şimdiye kadar yaklaşık 15% değer kazanarak S&P 500’ün getirisinin iki katından fazlasını elde etti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC