Berkshire Hathaway

Buffett, Apple Hissesi Almaya Devam Ediyor

August 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Buffett, Apple Hissesi Almaya Devam Ediyor

Warren Buffett’ın sahibi olduğu Berkshire Hathaway (BRK.B), 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık 4 milyon Apple (AAPL) hissesi satın aldı. Şirket yılın ilk çeyreğinde de 600 milyon dolar değerinde bir alım yapmıştı. Buffett, yüksek uçan hisse senetlerinden uzak durmasıyla bilinmesine rağmen Apple’ın bir istisna olduğunu gösterdi. Analistler, Buffett’ın Apple’daki hisseleri ile Coca-Cola (KO)’ya yatırım yapma deneyimi arasında karşılaştırmalar yaptı. Apple, Berkshire Hathaway’in sigorta işi, BNSF ve Berkshire Hathaway Energy ile birlikte Buffett’ın portföyünde önemli bir yere sahip. 

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı, Apple CEO’suna Övgüler Yağdırdı

Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger, Cupertino merkezli Apple’ın oldukça iyi yönetildiğine dair açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte Apple ve şirketin CEO’su Tim Cook’a övgüler yağdırdı. Munger konuyla ilgili olarak, “Şirketin gücünü müşterilerin onu ne kadar sevdiğine göre değerlendiriyorum.” dedi. Ayrıca sözlerine iPhone’larından ayrılmadan önce neredeyse sağ kollarından vazgeçecek çok sayıda arkadaşının olduğunu belirten esprili görüşlerini de ekledi. Apple hisseleri, gün içi işlemlerde 0,63% artışla pazartesiyi 173,19 dolar seviyesinde tamamladı. 

Apple, Buffet’ın Portföyünde Önemli Bir Paya Sahip

Warren Buffett, 2022’nin ilk çeyreğinde 600 milyon dolar değerinde Apple hissesi satın aldı. Bu süreci ikinci çeyrekte gerçekleştirilen hisse alımı takip etti. Yatırım şirketi, pazartesi günü geç saatlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan uç aylık 13F dosyasına göre 2022’nin ikinci çeyreğinde 3,9 milyon Apple hissesi aldı. 13F dosyası, her üç ayda bir SEC tarafından istenir ve şirketlerin öz sermaye varlıklarını detaylandırır. Apple, genelde teknoloji hisselerinden uzak duran Buffett’ın yatırım stratejisinde istisna niteliği taşıyor.  

Buffett, Apple Hissesi Almaya Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı