Borsa Haberleri

Buffet’ın Berkshire Hathaway’i, Occidental Petroleum’daki Payını Artırdı

June 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Buffet’ın Berkshire Hathaway’i, Occidental Petroleum’daki Payını Artırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre; 5-6 Haziran tarihleri arasında Warren Buffet’ın Berkshire Hathaway (BRK.A)’i, Occidental Petroleum (OXY)’daki pozisyonunu 2,57 milyon adet hisse ile artırdı.

Bu mevcut satın almayla birlikte Buffet’ın şirketi, enerji üreticisinin yaklaşık 250,6 milyon adet hissesine sahip oldu. Berkshire Hathaway, 2024 Mart ayı itibarıyla Occidental’da yaklaşık 28% pozisyona sahipti. 

Ayrıca daha önce Occidental Petroleum, Kaliforniya’daki jeotermal tesisinde lityum çıkarmak için Berkshire Hathaway’in enerji birimiyle işbirliği yapacağını açıklamıştı. 

Buffet’ın Berkshire Hathaway’i, Occidental Petroleum’daki Payını Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters