Borsa Haberleri

Bu Yıl 56% Ralli Yapan Bir Büyük Teknoloji Hissesi Daha da Yükselebilir

October 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bu Yıl 56% Ralli Yapan Bir Büyük Teknoloji Hissesi Daha da Yükselebilir

Aureus Asset Management CEO’su Karen Firestone’a göre ocak ayından bu yana 56% yükselen Alphabet’in (GOOGL) önünde hâlâ umut verici bir yol var.

(Alphabet’in) hâlâ çok cazip olduğunu düşünüyoruz.” diyen Firestone, GOOGL’ın kendisinin portföyündeki en büyük pozisyon olduğunu belirtti: 

Arama motoruna koydukları yapay zekâ seviyesinin olağanüstü olduğunu ve bunun gelişmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Alphabet için daha fazla artış bekleyen tek kişi Firestone değil. Yatırımcılar Josh Brown, Sarat Sethi ve Jim Lebenthal da hissenin bu değerlemede bile hâlâ güçlü beklentilere sahip olduğu konusunda hemfikir. 

Douglas C. Lane & Associates’ten Sarat Sethi, artan rekabet, olası hükümet müdahalesi ve konjonktürel sorunlara maruz kalan gelir gibi potansiyel engellerin hâlihazırda hisse için fiyatlandırılmış gibi göründüğüne dikkat çekti.

Ritholtz Wealth Management’tan Brown, artan yapay zekâyı tüketicilerin arama motorlarını kullanma biçimine bir tehdit olarak görmek yerine, bu kullanım senaryolarının Google için başka bir fırsat sağlayabileceğini düşünüyor. 

Yatırımcılar, Microsoft’un (MSFT) bu yılın başlarında OpenAI ile yaptığı mega anlaşma nedeniyle arka planda kalmış gibi görünse de, Alphabet için yapay zekâ alanında hâlâ birçok fırsatın olduğuna dikkat çekiyor.

Brown, “Bence şu andan yıl sonuna kadar Alphabet, Muhteşem Yedili arasında önlerinde herhangi bir potansiyel sorun olmayan tek şirket gibi görünüyor.” diyor. 

Bu Yıl 56% Ralli Yapan Bir Büyük Teknoloji Hissesi Daha da Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC