Borsa Haberleri

Bu Teknoloji Hissesi 52 Haftalık Zirvesine Yükseldi, Yapay Zekâda İddialı

Bu Teknoloji Hissesi 52 Haftalık Zirvesine Yükseldi, Yapay Zekâda İddialı
Google News Icon Takip Et

Yapay zekâ söz konusu olduğunda akla ilk gelen ismin Nvidia (NVDA) olması artık şaşırtıcı bir durum değil.

Ancak yatırımcılar, yapay zekâ odaklı büyük bir rallinin ardından bir yıldan uzun süredir görülmemiş yüksek seviyelere ulaşan bu piyasa değeri yüksek (mega-cap) teknoloji şirketini de gözden kaçırmıyor gibi görünüyor.

Google’ın sahibi Alphabet’in (GOOGL) hisseleri, yıllık Cloud Next etkinliğinde yapay zekâ ve makine öğrenimi becerilerini sergiledikten sonra, salı günü son 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 136 doları aştı. GOOGL, dünü de 0,97% artışla 135 dolarda tamamladı. 

Arama devi, yapay zekâya yönelik heyecandan payını aldı ve hisseleri, ocak ayından bugüne kadar 53%’ten fazla artış gösterdi. Alphabet ilk başlarda, rakip sohbet robotuyla Microsoft (MSFT) ile karşı karşıya gelerek yapay zekâ savaşında baskın bir isim olduğunu kanıtladı ancak rekabetin gerisinde kaldığına dair bazı korkular ortaya çıktı.

Yine de Morgan Stanley analisti Brian Nowak, “Yatırımcıların GOOGL’a önümüzdeki yıllarda önemli bir bulut büyümesi veya pazar payı kazanımı için yeterince kredi vermediğine inanmaya devam ediyoruz. Yapay zekâ becerileri önümüzdeki çeyreklerde Google Cloud Platform revizyonlarını ne kadar yukarı çekerse, bu GOOGL’un katsayısı için de muhtemelen olumlu olacaktır.” diyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC