Borsa Haberleri

Bu Sektörler Boğa Piyasasında!

August 29, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Bu Sektörler Boğa Piyasasında!

Kilit Noktalar:

  • FED Başkanı Powell, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalar sonrasında yatırımcılar için 21 Eylül’deki toplantıda 75 baz puanlık bir artışa gidileceği ihtimali yükseldi.
  • CNBC’de “Mad Money” isimli bir ekonomi programı sunan Jim Cramer, tarım da dâhil olmak üzere 4 sektörde boğa piyasası olduğunda dair görüşlerini paylaştı.
  • Jim Cramer’a göre boğa piyasasında olan dört sektör; tarım, savunma, otomotiv parçaları ve alternatif enerji.

CNBC’den Jim Cramer, perşembe günü yaptığı açıklamada tarım da dâhil olmak üzere 4 sektörde boğa piyasası olduğuna dair görüşlerini paylaştı. “Mad Money” adlı ekonomik programının sunucusu, “Çok sayıda boğa piyasasına sahibiz.” dedi. 

Ayrıca Cramer, cuma günü piyasaların merakla beklediği açıklamayı yapan FED Başkanı Jerome Powell’ın sözlerinin ardından öne çıkan hisse senetlerinin de altını çizdi. Sözlerine FED tarafından gelen hamleler ile korkutulan piyasada bazı muazzam fırsatlar yakalanabileceğini de ekledi. Jim Cramer; tarım, otomotiv parçaları, alternatif enerji, havacılık ve savunma sektörlerindeki boğa piyasası fırsatından bahsetti. 

Cramer, Tarım ve Otomotiv Parçası Sektörlerine Dikkat Çekti

Jim Cramer, perşembe günü tarım sektöründe kayda değer oranlarda boğa piyasasının gerçekleştiğini belirterek Deere & Co (DE)’nun geçen hafta elde ettiği kazanca dikkat çekti. Bununla birlikte şirketin gelecek yıl daha önemli başarılara imza atacağını inandığını da söyledi. Cramer, “Tarım alanını her zaman sevmişimdir. Çünkü insanlar yemeye devam ediyor ancak çiftçilerin ekimleri kimi zaman yetersiz kalıyor. Deere, bu durumun yaşandığı bir dönemde başarılı sonuçlar elde etti.” dedi. 

Ayrıca ünlü sunucu, Mosaic (MOS), CF Industries (CF) ve Nutrien (NTR) gübre şirketlerine dair olumlu görüşlerini de paylaştı. Öte yandan Cramer, otomotiv parçalarının uzun vadeli favori sektörü olduğunu belirtti. Özellikle Autozone (AZO)’un sektördeki en çok beğendiği firma olduğunu söyledi.

Cramer’ın Favorileri Arasında Alternatif Enerji ve Savunma Sektörleri de Var!

Cramer, dikkate alınması gereken bir diğer şirket olarak Raytheon Technologies (RTX)’i işaret etti. Ünlü sunucu, “Boeing’in bitmek bilmeyen aksilikleri yüzünden bunu söylemek zor olsa da havacılık ve savunmada da bir boğa piyasası var!” dedi. RTX hisseleri yıl içinde 12% artarak ortalamanın üzerine çıkmayı başardı. 

Cramer, yakın zamanda onaylanan bir yasada yer alan enerji hükümlerinin Generac (GNRC) gibi enerji şirketlerine fayda sağlayacağını söyledi. Konuyla ilgili açıklamasında, “Generac ürünleri, güneş enerjisini depolayabilir ve elektrikli aracınızı şarj ederken enerjiyi şebekeye geri satmanıza yardımcı olabilir.” dedi. 

Bu Sektörler Boğa Piyasasında!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı