Borsa Haberleri

Bu Oyun Hissesi, GaaS Rüzgarıyla 25% Yükselebilir – Goldman Sachs

October 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bu Oyun Hissesi, GaaS Rüzgarıyla 25% Yükselebilir – Goldman Sachs

Goldman Sachs’a göre Japonya’nın büyüyen oyun sektörüne yatırım yapmak isteyenler teknoloji ve eğlence devi Sony’i (SONY) kaçırmamalı.

Wall Street bankası, Japon teknoloji devinin hizmet olarak oyun (GaaS) ve animenin artan popülaritesi gibi yükselen trendlerden faydalanmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

🎮 Nedir bu GaaS? Hizmet olarak oyun, düzenli olarak yeni içeriklerle güncellenen ve sürekli bir gelir modeline sahip video oyunlarını ifade ediyor. Bu oyunlar, tek seferde satın alınan geleneksel oyunların aksine, oyuncuları tekrar tekrar harcama yapmaya teşvik ediyor.

Goldman analistlerine göre, Sony’nin GaaS uzmanı Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın alması, şirkete canlı hizmet oyunları portföyünü 2028 mali yılına kadar 12 başlığa çıkarabilmesi için bir uzmanlık sunabilir.

Yatırım bankası PlayStation’ın çok oyunculu oyun abonelik hizmeti için yapılan son fiyat artışlarıyla birlikte, GaaS hamlesinin “eğlence portföyünün Sony’nin genel işindeki ağırlığını daha da artıracağını” öngörüyor.

FactSet verilerine göre, oyun satışları holdingin toplam gelirlerinin 31%’ini oluşturuyor. Japon şirket ayrıca büyük elektronik ve görüntüleme ürünleri, müzik ve finansal hizmetler bölümlerine de sahip.

Goldman’ın hedef fiyatına göre Sony, önümüzdeki 12 ay içinde 25% artışla 107 dolara ulaşabilir. Ki analistlerin konsensüs hedef fiyatları da hissede ortalama 26% artış öngörüyor. 

Bu Oyun Hissesi, GaaS Rüzgarıyla 25% Yükselebilir - Goldman Sachs

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC