Borsa Yorumları

Bu Hisselerin Temelleri Yükselişe İşaret Ediyor – Piper Sandler

June 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Bu Hisselerin Temelleri Yükselişe İşaret Ediyor – Piper Sandler

Hisseler, mayısta sat ve git trendinin aksine yılın beşinci ayını da yükselişle kapattı ve dahası Piper Sandler, bir avuç hisse için her şeyin yolunda gittiğini söylüyor.

Piper’ın mayıs ayı için hazırladığı “üçlü seçim” listesi, olumlu makroekonomik zemin, güçlü şirket temelleri ve tamamlayıcı grafik analizi gibi araştırma işaretlerinin bir araya gelmesinden fayda sağlayabilecek hisseleri taramış. 

Piper Sandler’ın listesindeki tüm hisseleri “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirdiğini de not edelim. 

Yatırımcılar, Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi kişisel tüketici harcamalarının nisan ayında beklentiler doğrultusunda artmasının ardından cuma günü hisseler bir kez daha yükseltti ve her üç büyük gösterge de son yedi ay içinde altıncı kez üst üste kazançlı çıktı.

Dilersen lafı daha fazla uzatmadan Piper’ın temellerinin ve teknik göstergelerinin iyileştiğini söylediği hisseleri daha yakından inceleyelim.

🏦 M&T Bank (MTB)

Bölgesel banka M&T, analist Frank Schiraldi’nin hissenin uzun bir düşüş trendini tersine çevirmesini ve 15 Mayıs’ta ulaştığı 52 haftanın en yüksek seviyesini vurgulamasıyla Piper Sander listesine girdi. Hisse, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 10% yükseldi.

Schiraldi, “M&T’nin güvenilirliği konusunda rahat olmaya devam ederken, özellikle de banka son birkaç yıldır ticari gayrimenkul vurgusunu azalttığı ve küçülttüğü için, göreceli iskontonun hisse sahibi olmak için fırsat sunduğuna inanıyoruz.” diyor.

Analist ayrıca M&T’yi, hisse geri alımları konusunda yine nispeten agresif olacak, önemli miktarda fazla sermayeye sahip, oldukça kârlı bir banka olarak gördüğünü belirtiyor.

💻 Oracle (ORCL)

Veritabanı yazılımı ve teknoloji şirketi Oracle da Piper listesinde yer aldı. Şirket hissesi şimdiye kadar yaklaşık 11% değer kazandı.

Analist Brent Bracelin, “Oracle, nakit akışıyla sektöründeki en iyiler arasında yer alıyor. Şirket ayrıca tarihsel hisse başına kâr büyümesinde ortalamanın üzerinde ve aynı zamanda hisse başına kâr tahminlerinde net pozitif revizyonlar görüyor.” diyor.

Bracelin son olarak Oracle’ın büyüyen yapay zekâ rüzgarından henüz tam olarak faydalanamadığını da sözlerine ekledi.

🚜 Tractor Supply (TSCO)

Perakendeci Tractor Supply’ın hisseleri bu yıl şimdiye kadar 32%’den fazla artış gösterdi ve 20 Mayıs’ta 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Analist Peter Keith de bunu önemli bir kuyruk rüzgarı olarak görüyor.

Ayrıca Keith, şirketin olağanüstü nakit akışı kârlılığından faydalandığını ve bunun eğlence segmentindeki rakipleri arasında sınıfının en iyisi olduğunu söyledi.

Keith, bu yıl deflasyonist baskının muhtemelen “minimum” olacağı konusunda şirket yönetimiyle hemfikir olduğunu ve bunun da “yatırımcıların izlediği önemli bir çıkmazı” ortadan kaldırdığını sözlerine ekledi.

Bu Hisselerin Temelleri Yükselişe İşaret Ediyor - Piper Sandler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC