Borsa Yorumları

Bu Hisseler Piyasanın İddialı Geri Dönüşüne Öncülük Ediyor

Kasım 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bu Hisseler Piyasanın İddialı Geri Dönüşüne Öncülük Ediyor

Borsanın son dönemdeki yükselişini takip etmek isteyen yatırımcılar için, önümüzdeki haftalarda bu ralliye katkıda bulunması beklenen bir avuç isim var.

🚀 Hisseler, kasım ayına yeşilde başladı ve büyük ortalamaların her biri yılın en iyi haftalarını geride bıraktı. S&P 500 geçen haftayı 5,9% ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq 6,6% artışla tamamlayarak Kasım 2022’den bu yana en iyi haftalarını yaşadı. Dow Jones da geçen haftayı Ekim 2022’den bu yana en büyük haftalık yükselişiyle kapattı.

Borsalardaki bu güçlü görünümün ardından S&P 500’de 52 haftanın en düşük seviyesinden 10% veya daha fazla yükselen ve geçtiğimiz ay 10% ve üzeri değer kazanan hisseleri taradık.

Öne çıkan isimlerin aynı zamanda 20% veya daha fazla artış beklenen konsensüs hedef fiyatlarına sahip olduğunu da belirtelim. 

👀 Aşağıda bu isimleri daha detaylı inceleyebilirsin: 

  • Amazon (AMZN)
  • AES (AES)
  • News (NWSA)
  • Warner Bros Discovery (WBD)
  • Nextera Energy (NEE)
  • Sealed Air (SEE)
  • Dollar Tree (DLTR)
  • Newmont (NEM)

📺 Warner Bros Discovery, analistler arasında konsensüs hedef fiyatına bakıldığında, 55% ile listedeki en büyük potansiyel artışa sahip. Hisse, kasım ayında şimdiye kadar 14% yükseldi.

Wells Fargo, Warner Bros için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. Banka, üçüncü çeyrek bilanço sezonundaki doğrudan tüketiciye trendlerin, potansiyel bir sapmaya işaret ettiğini ve birkaç önemli medya hissesinde uzun vadeli bir yatırım potansiyelini beklediğini söyledi.

Wells Fargo analisti Steven Cahall, “WBD’nin yatırımcıların sahip olmak isteyeceği bir isim olduğunu düşünüyoruz çünkü ucuz ve sektördeki değişime açık görünüyor.” diyor. 

🛍️ Analistlere göre Amazon’un önünde de parlak bir gelecek var. Lider e-ticaret platformu bu yıl 66%’dan fazla değer kazandı ve Wall Street’in konsensüs hedef fiyatına göre önümüzdeki 12 ayda 24,4% yükselme ihtimali var.

Yaklaşan tatil alışveriş sezonunun Amazon için boğa (artış beklentisi) döneminin başlangıcına işaret ettiğini belirten Jefferies analisti Brent Thill, şirketin eşsiz ürün çeşitliliği, hızlı teslimat ve geniş tüketici erişimi sayesinde “tatil e-ticaret satışlarında açık bir kazanan gibi göründüğünü” söylüyor. 

UBS de Amazon hissesinin hedef fiyatını geçtiğimiz günlerde 180 dolara yükseltti ve Amazon Web Services işiyle de bilinen şirketin Kuzey Amerika ve uluslararası perakendecilikteki marj iyileşmesinin yanı sıra, reklam gelirindeki hızlanmanın öncülüğünde güçlü bir çeyrek geçirdiğini vurgulayarak “AL” notunu korudu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti