Borsa Haberleri

Bu Hafta Temettü Dağıtacak Şirketler

Bu Hafta Temettü Dağıtacak Şirketler
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören 9 şirket bu hafta (1 Temmuz-5 Temmuz) temettü ödemesi yapacak. Genel kurul toplantılarının ardından temettü açıklamasında bulunan şirketler kâr dağıtım için ödeme tarihlerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Temettü Ödemesi Yapacak Şirketler

İşte bu hafta yatırımcılarıyla kârını paylaşacak şirketler:

Ayen Enerji (AYEN), 1 Temmuz 2024 (bugün) pay başına net 0,55 TL temettü ödemesi gerçekleştirdi. Ödemeler 3 Temmuz 2024 tarihinde hesaplara yatacak.

Kafein Yazılım (KFEIN), 1 Temmuz 2024 (bugün) pay başına net 0,18 TL temettü ödemesi gerçekleştirdi. Ödemeler 3 Temmuz 2024 tarihinde hesaplara yatacak.

Kocaer Çelik (KCAER), 1 Temmuz 2024 (bugün) pay başına net 0,27 TL temettü ödemesi gerçekleştirdi. Ödemeler 3 Temmuz 2024 tarihinde hesaplara yatacak.

Şok Marketler (SOKM), 1 Temmuz 2024 (bugün) pay başına net 1,51 TL temettü ödemesi gerçekleştirdi. Ödemeler 3 Temmuz 2024 tarihinde hesaplara yatacak.

Kervan Gıda (KRVGD), 2 Temmuz 2024 tarihinde pay başına net 0,28 TL temettü ödemesi yapacak. Ödemeler 4 Temmuz 2024 tarihinde hesaplara yatacak.

Ard Grup Bilişim (ARDYZ), 3 Temmuz 2024 tarihinde pay başına net 0,020 TL temettü ödemesi yapacak. Ödemeler 5 Temmuz 2024 tarihinde hesaplarda olacak.

Gıpta Ofis (GIPTA), 3 Temmuz 2024 tarihinde pay başına net 0,21 TL temettü ödemesi yapacak. Ödemeler 5 Temmuz 2024 tarihinde hesaplarda olacak.

Dofer Yapı (DOFER), 3 Temmuz 2024 tarihinde pay başına net 0,56 TL temettü ödemesi yapacak. Ödemeler 5 Temmuz 2024 tarihinde hesaplarda olacak.

İndeks Bilgisayar (INDES), 5 Temmuz 2024 tarihinde pay başına net 0,31 TL temettü ödemesi yapacak. Ödemeler 9 Temmuz 2024’te hesaplarda olacak.

Temettü Nedir? 🌲

Borsa’da bir şirket hissesine sahip olduğunda, o şirketin doğal ortağı sayılırsın. Her şirket gerçekleştirdiği faaliyetlerden kâr elde eder. Bu kârı da şirket ortaklarıyla paylaşır. İşte temettü tam da budur.

Hissesine sahip olduğun bir halka açık şirketin kârını alıp, alamayacağına, alıcaksan ne kadar ve ne zaman alacağına o şirketin yönetim kurulu karar verir. Şirketler bazen kârını ortaklarıyla paylaşma kararı alırken, bazen de bu parayı gelecek yatırımlarında kullanmak üzere kasasında tutmayı tercih eder.

Eğer hissesini elinde bulundurduğun şirket temettü ödemeye karar verirse, bu durumda Midas hesabında bulunan her hisse için, şirketin belirleyeceği tutarda temettü ödemesi almaya hak kazanırsın.

Temettü Ödemesi Ne Zaman Hesaba Yatar? 📅

Temettü ödeme tarihleri şirketler tarafından belirlenir ve Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulur. Ödeme tarihi onaylanan şirketler 2 iş gününde Midas yatırım hesabına nakit olarak aktarır.

Midas’ta 5 dakika içerisinde yatırım hesabı açarak, temettü veren hisselere yatırım yapabilirsin. 

(Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz hisselere ekranın altındaki kutudan ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP