Borsa Yorumları

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Hisselere Dikkat

May 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Hisselere Dikkat

İlk çeyrek bilanço sezonu tüm hızıyla devam ederken, bazı analistler bu hafta üç aylık rakamlarını açıklamaya hazırlanan bir dizi şirket için hedeflerini yükseltmeye başladı. 

Bilanço sezonu şu ana kadar beklentilerin üzerinde sonuçlar sundu: FactSet’e göre, S&P 500 şirketlerinin yaklaşık 80%’i üç aylık sonuçlarını bildirdi ve bunların yaklaşık 77%’si tahminlerin üzerinde rakamlar açıkladı. 

Biz de FactSet verilerini tarayarak yukarı yönlü hareket etmeye hazır hisselerin yanı sıra, analistlerin hisse başına kâr tahminlerini artırdığı isimleri taradık. Analistler, aşağıdaki listede yer alan isimlerin kâr tahminlerini 5%’in üzerinde artırdı. Ayrıca bu şirketlerin konsensüs hedef fiyatları da bu dönemde 20%’nin üzerinde yükseldi: 

  • Constellation Energy (CEG)
  • Uber Technologies (UBER)
  • Axon Enterprise (AXON)
  • Walt Disney (DIS)

🎡 Eğlence devi Walt Disney, 2024’te şimdiye kadar 25% yükselerek güçlü bir performans sergiledi. Analistler, üç aylık hisse başına kâr tahminlerini yaklaşık 8% artırırken, konsensüs hedef fiyatlar da hissede yaklaşık 11%’lik bir artışa işaret ediyor.

Şirket, yarın ilk çeyrek sonuçlarını açıklayacak. Geçtiğimiz ay Wells Fargo analisti Steven Cahall, Disney için hedef fiyatını 141 dolara yükseltmiş ve Disney’in vekalet savaşını kazanması sayesinde şirketin doğrudan tüketiciye satış işindeki marjlara yeniden odaklanma potansiyelini vurgulamıştı.

🚘 Araç paylaşım devi Uber de 8 Mayıs’taki çeyrek sonuçları öncesinde iyimserliğin arttığını gördü. Analistler, hisseye ilişkin kâr tahminlerini son üç ayda 10%’dan fazla artırırken, konsensüs hedef fiyatlar da üç ayda yaklaşık 30% yükseldi. FactSet anketine katılan analistler, Uber’in 26%’dan fazla yükseliş potansiyeli olduğunu tahmin ediyor.

Uber, 2024’te şimdiye kadar yaklaşık 14% değer kazandı. Bank of America analisti Justin Post, şirketin Wall Street tahminlerini aşmasını ve beklenenden daha iyi bir ikinci çeyrek beklentisi sunmasını bekliyor.

Post, 29 Nisan tarihli bir notunda “Uber’in sektördeki en iyi büyük sermayeli büyüme hikayelerinden biri olmaya devam ettiğini ve cazip bir şekilde değerlendiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Hafta Bilanço Açıklayacak Bu Hisselere Dikkat

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC