Borsa Haberleri

Bu Dijital Altyapı Hissesinde 50% Artış Bekliyoruz – JPMorgan

September 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bu Dijital Altyapı Hissesinde 50% Artış Bekliyoruz – JPMorgan

JPMorgan, DigitalBridge’in (DBRG) büyük kazançlar için hazır olduğunu düşünüyor.

Banka, hissenin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve hedef fiyatını da 19 dolardan 25 dolara çıkardı. JPMorgan’ın yeni tahmini, çarşamba günkü kapanışa göre hissede önümüzdeki 12 ayda 50%’den fazla artış ima ediyor.

DigitalBridge yılın başından bu yana yaklaşık 51% yükseldi. Şirket, cep telefonu kuleleri, veri merkezleri ve fiber ağlar gibi işlere yatırım yapıyor.

Analist Richard Choe, şirketin “iş dönüşümünü” büyük ölçüde tamamladığını ve artık operasyonları basitleştirmeye odaklandığını söyledi. Yatırımcıların DigitalBridge ile tek bir sektöre veya alana aşırı odaklanmadan çok sayıda dijital altyapıya maruz kalabileceğini de ekledi.

Choe, “Bir dönüşümden geçen DigitalBridge, yatırımcıların tek bir dikey veya bölgeye yatırım yapmadan küresel bazda dijital altyapı yatırım yönetiminden yararlanmaları için doğrudan bir yol. Yatırımcılar odaklanmış alternatif varlık yöneticileri arıyor ve dijital altyapı, uzun vadeli büyüme beklentileri, ölçek ve getiri potansiyeli göz önüne alındığında DBRG oldukça cazip.” yorumunu yapıyor. 

Bu Dijital Altyapı Hissesinde 50% Artış Bekliyoruz - JPMorgan

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC