Borsa Haberleri

Brookfield, American Tower’ın Hindistan Operasyonları Devralacak

January 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Brookfield, American Tower’ın Hindistan Operasyonları Devralacak

Kanadalı Brookfield Asset Management (BAM), American Tower’ın (AMT) zarar eden Hindistan operasyonlarını 2,5 milyar dolara satın alarak, şirketin ülkenin en büyük telekom kuleleri operatörü olmayı hedefliyor.

Hindistan’ın şimdiye kadarki en büyük telekomünikasyon altyapısı anlaşmalarından biri olan bu satın alma, Brookfield’ın ülkede geçirdiği dört yıl içinde bu türden üçüncü satın alımı olacak. Anlaşma ayrıca, American Tower’ın 16 yıl sonra Hindistan pazarından çıkışına işaret ediyor.

American Tower, en büyük müşterisi Vodafone Idea’nın aidatlarını ödeyememesi nedeniyle yaklaşık bir yıldır Hindistan operasyonlarını satmayı düşünüyordu ve yakın zamanda işin değeri üzerinden kabaca 322 milyon dolarlık bir değer kaybı yaşadı.

Brookfield, iştiraki Data Infrastructure Trust aracılığıyla hâlihazırda Hindistan’da yaklaşık 157 bin telekomünikasyon kulesi işletiyor. American Tower ise yaklaşık 77 bin kulelenin sorumluluğunu üstleniyor. 

Brookfield, American Tower’ın Hindistan Operasyonları Devralacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters